Krkaši imamo po trinajstih osvojenih slovenskih vrhovih za sabo že več kot 55 ur hoje. V soboto, 14. maja 2011, se nas je več kot 300 odpravilo na Jezerski vrh.

Ob 9. uri smo se zbrali pred hotelom Planja na Rogli in se skupaj s spremljevalci Planinskega društva Lovrenc na Pohorju, Planinskega društva Mislinja in Planinskega društva Krka Novo mesto odpravili na Jezerski vrh. Pri Ribniški koči na Pohorju je potekala osrednja prireditev s predstavitvijo Krkine akcije in predajo Krkinega žiga Planinski zvezi Slovenije. Žig je vsem planincem na voljo v Ribniški koči.
Naši organizirani pohodi so namenjeni samo za zaposlene in njihove bližnje, vendar pa kartice, ki so bile razdeljene, napolnjene s številnimi žigi osvojenih Krkinih vrhov, potrjujejo, da se na Krkine planinske poti odpravijo številni Slovenci iz različnih delov Slovenije. Žige zbirajo vsi ljubitelji pohodništva, slovenskih planin in hribov. Doslej smo prejeli že 7646 kartic, od tega je 6845 planincev zbralo tri žige, 5531 planincev pet žigov, 3024 planincev deset žigov, 807 pa jih je osvojilo že vseh petnajst žigov. Planince, ki prehodijo Krkine planinske poti in zbirajo Krkine planinske žige, nagrajujemo z uporabnimi nagradami.
Glavni namen akcije krkašev je ozaveščati Slovence o pomenu lastne skrbi za zdravje in jih spodbujati k hoji, ki je najpreprostejša vadba za izboljšanje telesnega in duševnega počutja. Ljubitelji pohodništva ste vabljeni, da se povzpnete na vrhove, na katere vodi Krkin znak, kadarkoli utegnete in kolikorkrat želite. Na ta način boste veliko naredili zase in za svoje zdravje.









